Ideellt forum | Alla huvudmän med kontaktpersoner
106
single,single-post,postid-106,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Alla huvudmän med kontaktpersoner

01 Jan Alla huvudmän med kontaktpersoner

Församlingar

Piteå församling
Ulla Rehnström, 0911-27 41 13
ulla.rehnstrom@svenskakyrkan.se

Botkyrka församling
Thomas Nilsson, 08-530 222 09
thomas.nilsson@svenskakyrkan.se

Visby domkyrkoförsamling
Raimond Molander, 070-574 20 05
raimond.molander@svenskakyrkan.se

Höganäs församling 
Josefina Klang, 042-36 21 93
josefina.klang@svenskakyrkan.se

Linköpings domkyrkopastorat
Elisabeth Nilsen, 013-20 50 72
mailto:elisabeth.nilsen@svenskakyrkan.se

Huddinge pastorat 
Eva Ajaxén, 08-588 697 98
eva.ajaxen@svenskakyrkan.se

Borås Pastorat
Stefan Hiller, 033-17 94 01
stefan.hiller@svenskakyrkan.se

Stift

Luleå stift
Anders Höglund, 0910-72 57 17
anders.hoglund@svenskakyrkan.se

Härnösands stift
Maria Wålsten, 0611-254 67
maria.walsten@svenskakyrkan.se 

Uppsala stift
Nina Carlsson Garlöv, 018-68 07 84
nina.garlov@svenskakyrkan.se

Stockholms stift
Rikard Olofsson, 070-508 94 73
rikard.olofsson@svenskakyrkan.se

Strängnäs stift
Helena Åhlin, 0152-234 74
helena.ahlin@svenskakyrkan.se

Linköping stift
Peter Eriksson, 013-24 26 55
peter.eriksson@svenskakyrkan.se

Skara stift
Gunilla Nordin, 0511-262 61
gunilla.nordin@svenskakyrkan.se

Karlstad stift
Åse Lindberg, 054-17 24 11
ase.lindberg@svenskakyrkan.se

Göteborgs stift
Carina Frykman, 031-771 30 26
carina.frykman@svenskakyrkan.se

Visby stift
Anne Dungner, 0498-40 49 07
anne.dungner@svenskakyrkan.se

Växjö stift
Petra Rydgren, 0470-77 38 81
petra.rydgren@svenskakyrkan.se

Lunds stift
Eva Wulff , 046-15 55 63
eva.wulff@svenskakyrkan.se

Västerås stift
Lorita Da Ros Grape, 021-17 85 37
lorita.darosgrape@svenskakyrkan.se

Organisationer inom Svenska kyrkan

Sensus studieförbund
Ulrika Jonsson, 0733-93 68 66
ulrika.jonsson@sensus.se

Strömbäck folkhögskola
Åsa Selldén, 090-426 00
asa.sellden@strombacksfolkhogskola.se

Sigtuna folkhögskola
Lisa Trovik, 08-592 582 28
lisa-trovik@sigtunafolkhogskola.se

Vadstena folkhögskola
Karin Nyström, 0709-79 28 57
rektor@vadstena.fhsk.se

Helsjöns folkhögskola
Lise-Lotte Wallin, 0320-20 58 30
lise-lotte.wallin.helsjon@folkbildning.net

Evangeliska fosterlandsstiftelsen
Henrik Näslund, 0920-26 49 91
henrik.naslund@efs.nu

Svenska Kyrkans Unga
Jakob Schwarz,  072-201 20 14
jakob.schwarz@svenskakyrkan.se

Svenska kyrkans arbetsgivarorganisation
Anna von Malmborg, 08-737 72 36
anna.vonmalmborg@svenskakyrkan.se

Sveriges kyrkosångsförbund
Sara Michelin
sara.michelin@svenskakyrkan.se

Svenska kyrkans lekmannaförbund
Magnus Wittgren, 072-535 10 80
mangehbg6@hotmail.com

Jämshögs folkhögskola
Solveig Wollin, 0454-463 40
solveig.wollin@jamshog.org

Inga kommentarer

Kommentarsfunktionen är avstängd.